Pilarki łańcuchowe to nieoceniona pomoc przy pracach ogrodowych. Bardzo przydają się do ścinania drzew, obcinania…
Ubezpieczenie firmy. Zniżki i podwyżki – zasady ogólne
Ubezpieczenie firmy. Zniżki i podwyżki – zasady ogólne: Każda osoba chociaż raz w swoim życiu będzie miała konieczność ubezpieczenia czegokolwiek, jednak słowo ubezpieczenie najczęściej kojarzy się z obowiązkowym ubezpieczeniem odpowiedzialności cywilnej aut, które jest zmorą wszystkich kierowców, wciąż rosnące ceny ubezpieczeń, sprawiają, że szukają oni jak najtańszych polis, które spełnią ich wymagania, a jednocześnie nie będą one mocno wygórowane cenowo i zagwarantują bezproblemowa wypłatę w razie szkody. W Polsce istnieje obowiązek ubezpieczenia auta od odpowiedzialności cywilnej jego kierowców. Warto wiedzieć, że ubezpieczyciele, przyznają zniżki za różne spełnione warunki przez cały okres ubezpieczenia, jak je otrzymać i czego dotyczą ? Odpowiedz poniżej.
Za co przysługują zniżki
Niezależnie czy jesteś osoba fizyczna czy wykupujesz ubezpieczenie firmy https://www.fullpolisa.pl/wylicz-skladke/ubezpieczenie-oc-firmy-i-dzialalnosci-gospodarczej/wroclaw/ czy firmowego auta, za każdy rok bezszkodowej jazdy przysługuje kierowcy zwyżka w wysokości około 10% ulgi od kwoty podstawowej ubezpieczenia. Jednak w praktyce czasem potrafi wyglądać to różnie, różne towarzystwa ubezpieczeniowe dają różne zniżki, stąd liczba około 10 %. Zdarzają się sytuacje, kiedy ta zniżka to jedynie 5%, ale są też ubezpieczyciele, którzy dają swoim klientom, aż 20% już po roku bezszkodowej jazdy. Im dłużej kierowca pojazdu, nie zaliczy zdarzenia drogowego, tym bardziej te zniżki będą rosły z roku na rok. Dzięki czemu kwota OC lub OCP przewoźnika do 3,5t https://www.fullpolisa.pl/wylicz-skladke/ubezpieczenie-oc-i-ocp-przewoznika/zachodniopomorskie/ będzie niższa.
Oprócz tego jest jeszcze kilka aspektów za które kierowca może otrzymać zniżki. Między innymi: określona długość jazdy autem, bez żadnej szkody, niekiedy ubezpieczyciel, określa ilość lat bezszkodowej jazdy, która uprawnia do maksymalnych zniżek, kierowców. Kolejnym sposobem na otrzymanie zniżek jest dopisanie do ubezpieczenia współwłaściciela auta. Tyczy się to nie tylko małżeństw, ale także osób prywatnych, wpisanych w dowodzie rejestracyjnym auta w pozycji współwłaściciel. Dzięki takiemu zabiegowi, można przejąć zniżki bardziej doświadczonego współwłaściciela, który wyrobił sobie już wcześniej sumę zniżek, za bezszkodowa jazdę. Ubezpieczyciele do niedawna, przepisywali zniżki z poprzedniej polisy jednak teraz zmieniło się to i należy, w tym celu przedstawić całą historię ubezpieczenia. Zdarzają się też ubezpieczyciele, którzy oferują zniżki, za lojalność swoich klientów i ciągłość polisy ubezpieczeniowej wykupywanej w ich firmie.
Warto wiedzieć, że niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe, zwracają także uwagę na czas posiadania prawa jazdy, oraz wiek kierowcy. Do 23 roku życia i 3 lat posiadania prawa jazdy, kierowca może spodziewać się wyższych stawek, za to samo auto, niż jego bardziej doświadczony w jeździe kolega będący w wieku 25 lat, z czynnym prawo jazdy od 5 lat. Jest to niesprawiedliwe kryterium, które wynika z mylnego przekonania, o brawurowej jeździe młodych kierowców.
Ubezpieczyciele przy ustalaniu stawki za ubezpieczenie OC, biorą pod uwagę przede wszystkim pojemność silnika auta, wiek kierowcy, miejsce zamieszkania i rejestracji pojazdu, a nawet stan cywilny. Niektórzy ubezpieczyciele odliczają 50 złotych, kierowcom posiadających na stałe partnerów. Maksymalna ilość zniżek, jaką można otrzymać to, aż 60 %, dlatego warto zachowywać ostrożność na drodze.
Za co można stracić zniżki w ubezpieczeniu
Utrata zniżek, wiąże się ze wzrostem stawki za obowiązkowe ubezpieczenie OC https://www.wycena-oc.pl/ubezpieczenie-samochodu-osobowego/. Może być ona spowodowana, w wyniku udziału w kolizji lub wypadku drogowym z winy osoby kierującej, jest to jeden z najczęstszych powodów utraty zniżek na ubezpieczenie przez kierowców. Ilość zabranych ulg nie określają żadne przepisy, dlatego też towarzystwa ubezpieczeniowe, samodzielnie ustalają te wartości. Jeśli szkodę spowoduje inny kierowca, jednak prowadzący auto osoby , która jest ubezpieczającym ten samochód, także doprowadza to do utraty zwolnień z części opłat. Analogicznie jeśli pojazd posiada kilku właścicieli, oraz jeden z nich, niekoniecznie naszym autem spowoduje wypadek, zniżki automatycznie zostaną odliczone także z naszej polisy. Brak wykupionego ubezpieczenia z powodu braku posiadania auta, to także powód do stracenia przysługujących zniżek. Jednak ten okres również jest zależny i ustalany indywidualnie przez każde towarzystwo ubezpieczeniowe.
Nie tylko ubezpieczenia pojazdów podlegają zniżkom. Warto wiedzieć, że jeśli chcemy ubezpieczyć dom czy mieszkanie, kwota ubezpieczenia, będzie niższa jeśli wykażemy dodatkowe zabezpieczenia nieruchomości, chociażby system kamer, czy system alarmowy. Każde towarzystwo ubezpieczeniowe, określa warunki uzyskania ulg, w związku z wykonaniem innych czynności, dlatego warto śledzić dokładnie oferty i analizować kilka wariantów, zanim podejmiemy decyzje o podpisaniu umowy, czasem różnice wahają się nawet w granicach 400 zł, co jest niemałą kwotą. Czasem maja miejsce sytuacje, kiedy to ubezpieczyciel z pełna ilością zniżek oferuje droższa ofertę od konkurencji, dlatego nigdy nie należy zwracać uwagi tylko i wyłącznie na sumę zniżek, ale także na kwotę końcową ubezpieczenia samochodu.
Full Polisa Łukasz Wnuk |
Promienna 33B |
05-200 Marki |
609 103 308 |
www.fullpolisa.pl/ |